ROSE program

A  ROSE  program iskolánkban, már több éve jelen van. Sokat köszönhetünk mi diákok ennek a programnak, mert sokat tanulhatunk a  plussz órák, konzultációk által.

Jobban betekintést nyerhetünk az érettségi témákba,új dolgokat tanulhatunk és ismételhetünk. De ehhez a programhoz nem csak a tanulás tartozik,sok kiránduláson vehettünk részt az évek folyamán testvériskoláink közreműködésével. A ROSE programot a Gyergyocsomafalván található Borsika panzióban szokott megszervezésre kerülni,reggel 8:30-kor az iskolánk autobusza szállítja át diákjainkat, ahol minden diákot uzsonnával és forró teával várnak. A diákokon kívül jelen vannak a fő tantárgyakat tanító tanáraink ,gondolok itt: magyar nyelv és irodalom tanárnők,román tanárok és földrajz tanár. Ezen kívül jelen vannak még iskolánk igazgatói is. Uzsonna után el is kezdjük az első órát ami másfél óráig tart ezután fél órás szünetre mehetnek a diákok végül újabb másfél óra tanulás és a program végeztével a diákok ebédet kapnak. Az ebédet befejezve a diákok a panzió udvarán várják az iskolabuszt. A rose program három napon át tart,és általában vakáció ideje alatt szokták tanáraink megvalósítani.

Gál Vivien Hortenzia, XII.o.