Én és a gyermekem online

Felelősség, digitális komptenciafejlesztés, arany középút megtalálás, nyitottság, bizalom, szülői hitelesség, ezek voltak annak a workshopnak a kulcsszavai , amelyet Balázs Brigitta, internetbiztonsági tréner tartott 2022. dec. 8-án a szülőknek.

A gyerekeknek tartott előadást követően folytatódott iskolánkban a biztonságos internetezés témában a munka, ezúttal a szülők gazdagodhattak ismeretekkel, erősödhettek meg abban, hogy szülőként meg kell találják az utat gyermekük felé. Fontos ebben az út találásban az őszinteség, a saját érzéseik kifejezése, a támogató hozzáállás, a bizalom kialakítása, a családi értékek megtartása, a példamutatás, a tiltás és az engedékenység közti egyensúly megtalálása.

A foglalkozás alatt olyan gyakorlatokra került sor, ahol a szülőkben tudatosodott a hitelesség kérdése az online létezés során, választ kaphattak arra a kérdésre is, hogy mikor kezdje el használni gyermekük a közösségi oldalakat, illetve mennyi időt ajánlott tölteni az online térben.

Kiss Zsuzsanna, iskolapszihológus

Kategória: Hírek, események | A közvetlen link.