II. Digitális Gyereknap, a biztonságos, pozitív és értékes internetes élmények megteremtésért

Az Abacusan Stúdió  és dr. Baracsi Katalin,  internetjogász  szervezésében  2021. május 16-án  zárult  a II. Digitális Gyereknap – Sango és Én pályázat, ahol három kategóriában, különböző, kreatív művészeti alkotásokkal pályázhattak a 9- 16 év közötti gyerekek és fiatalok.

A Sango és Én: Történetek az internetbiztonságról 9-12 éveseknek, két kategóriában (9-10 év, 11-12 év) került sor a díjak kiosztására.

A maximum egy A/4-es oldal hosszúságú történet középpontjában az internetbiztonság témája állt. A történet egyik szereplője SANGO, a robot nindzsa, aki a gyerekek segítője a világhálón.

 

Kiss Abigél, Vargyas Hajnalka tanítványa, a 9-10 éves korosztály II. helyezését érte el „Isla és a TikTok” címet viselő izgalmas és tanulságos történetével. A díjat személyesen vette át 2021 szeptember 10-én Budapesten.

Szeretettel gratulálunk a nyertesnek!

Dr. Baracsi Katalin, internetjogász

Isla és a TikTok

Isla egy 7 éves lány, akinek nincs testvére.
Az iskolában minden barátnőjének van TikTok-ja, kivéve neki. El is határozta, hogy amikor nem lesznek otthon a szülei, letölti. Egy szombati napon nagymamája vigyázott rá. Isla elővette a tablettjét, és letöltötte az alkalmazást, beírta a nevét, majd odaírta, hogy 13 éves, képnek pedig egy kaktuszos képet rakott be.
Másnap, amikor elővette a táblagépet, hogy TikTokkozhasson, egy fura alak jelent meg a képernyő jobb alsó részébe, üzenetet kapott. Ez állt benne: “Ez nem helyes!”, a bátor Isla pedig vissza írta: “Mi van? “, ám a fura alak nem válaszolt.
Egy héttel később Islának rémálmai lettek. Mi lesz, ha Apa és Anya rájönnek, hogy mit tettem? És ki az, aki írt nekem? Talán Anya? Vagy Apa?
Isla hat hónapig titkolta, hogy TikTok-ja van. Eközben a fura alak csak írta és írta az üzeneteket: “Bízz bennem! Töröld le a TikTok-ot!” Isla csak a negyedik hónapban vette észre, hogy aki küldi az üzeneteket, azt úgy hívják, hogy Sango.
Egy napon az  egyik barátnője rátalált a TikTok-on Islára.
– Anya, Islának van TikTok-ja!-újságolta a lány anyukájának. -Hát ez nem szuper?
– De, nagyon! Felhívom az anyukáját… – és már hívta is.
– Szia! Nem is tudtuk, hogy Islának van TikTok-ja!
– Nem! Neki nincs is! Majd beszélünk! Szia! Isla! Azonnal gyere le és hozd a tablettet is!
Isla tudta, hogy valami baj van. Talán a TikTok? Gyorsan letörölte és lement.
– Isla, van TikTok-od? Kérem ide a tableted!  Az anyukája átnézte a táblagépet.
– Itt nincs TikTok. Jól van, mehetsz játszani!
Isla mikor felment a szobájába vissza írt Sangonak.
– Köszi, hogy tanácsokat adtál, bárki is legyél!
– Szívesen! -írta visza Sango. – Máskor is bízz bennem, most menj és valld be szüleidnek!
– Jó!-írta vissza és lement.
– Anya, mondhatok valamit?
– Mondd…
– Volt TikTok-om…Sajnálom!
– Isla! Hogy tudtad ezt eltitkolni?
– Bocsánatot kérek! -és elkezdett sírni. -Jóváteszem!
– Rendben van! – mondta az anyukája és megölelték egymást.

Kategória: Hírek, események | A közvetlen link.