Programul ,,Rose”

Programul  ,,Rose” este o oportunitate de a ne îmbogăți cunoștințele în ceea ce privește examenul de bacalaureat. Planul programului este dezvoltarea cunoștințelor elevilor din clasele IX-XII. Profesorii ne-au ajutat prin rezolvare, discutarea unor subiectele care vor fi la bacalaureat. În concluzie,  putem să spunem, că acest program a fost o pregătire pentru bacalaureat. În acest an programul s-a desfășurat în perioada 06 – 09 Ianuarie la pensiunea ”Borsika, din Ciumani.

Participanții au fost elevi și profesori care predau limba și literatura română, limba și literatura maghiară, matematică și geografie. Orele au fost altfel decât cele de la clasă (la școală). Orele au ținut 90 de minute, cu 30 de minute pauză. În cele 3 zile am rezolvat câte două subiecte. Am primit micul dejun și prânz. Autobuzul școlii a transportat elevii de la Joseni până la Ciumani.

Acest program a fost foarte important pentru noi.

Lörincz Agota – clasa a IX-a

Acest articol a fost publicat în Știri, evenimente. Salvează legătura permanentă.