Kuvik Erdei Iskola

Egy hamarosan induló játékot ajánlunk az iskola tanulóinak figyelmébe!

 

A Kuvik Erdei Iskola idén egy többlépcsős programsorozatot indít útjára, amely a Tanonc Képző elnevezést viseli. A háromlépcsős program célja, hogy a gyerekek figyelmét a környezeti nevelés felé irányítsa, tudatosítva azt, hogy környezetünkre fontos vigyázni, odafigyelni arra, hogy ez a csodaszép természet, amelyben élünk továbbra is így működjön, megmaradjon az utókor számára.

 

A játékot 3-7. osztályos gyerekek számára hirdetjük.

A játék menete a következő:

A játékosok szüleik beleegyezésével regisztrálnak a www.tanoncok.erdeiiskola.ro oldalra, 2021. Április 5-11-e között.

A játékosok a kapott feladatokat időben teljesítik.

Minél több fokozatot igyekeznek megszerezni.

A játék célja a Tudó Tanoncok Kitüntetés megszerzése!

Hasznos tudnivalók:

A játékba 9-13 év közötti gyerekek jelentkezhetnek. A játék során hat héten keresztül olyan feladatokat kapnak, amelyek a környezettudatosság, a környezeti nevelési témába vezetik be őket. Játékunk célja, hogy a gyerekek játék közben minél inkább rácsodálkozzanak a környezetükre, tudják megbecsülni és értékelni azt, vigyázni rá a maguk módján.

Regisztráció után a játékosnak figyelnie kell saját fiókját és a beérkező feladatokat időben teljesíteni! Fontos tudni, hogy a következő fokozatra azok lépnek tovább, akik a legtöbb pontot szerezték meg a legrövidebb idő alatt.

A játék három fokozatból áll:

I: Segítő-védő környezetismereti feladatok. Ezeket legkésőbb május 11-ig kell beküldeni.

  1. Létrehozó-gazdálkodó feladatok. Ezeket legkésőbb június 4-ig kell beküldeni.

III. Túlélő fokozat: 5 napos lovas foglalkozás Hargita megye különböző településein.

A játékban maximum 500 főt tudunk fogadni. Az 500. regisztráló után a rendszer automatikusan lezárul. Mindenik fokozat után csökkenteni fogjuk a létszámot. A 3. fokozatig csak 70-80 fő érheti el. Az aktuális állásról a feltöltött feladatot követő néhány napon belül érkezik a visszajelzés.

 

Mindenik fokozat után azok mennek tovább, akik a legrövidebb idő alatt a legtöbb pontot megszerezték.

A játékos mindig látni fogja, hogy a beküldött feladat mikor lett elbírálva és arra hány pontot kapott. A mezőny állásáról időszakonként küldünk tájékoztatót!

ELBÍRÁLÁS

A nyerteseket egy szakmai zsűri pontozza. Fontos szempont a feladatok ötletessége és hogy mennyi időn belől érkezett (a határidőhöz képest). Amennyiben a zsűri több, hasonlóan kiemelkedő minőségű játékost lát, a játékosok plusz feladatot kaphatnak, hogy eldőljön, kik jutnak tovább.

NYEREMÉNY: A nyeremény tulajdonképpen az 5 napos lovasfoglalkozás lesz, illetve ezt bezárólag a kitüntetés megszerzése.

Minden velünk játszó Játékos oklevelet kap!

Ha a játékban nehézségek adódnak  az  office@erdeiiskola.ro email címre elküldött levél megválaszolásával örömmel állunk a Játékosok rendelkezésére!

Fedezzük fel együtt  környezetünk csodáit! Jó játékot kívánunk!

A Tanoncképző  csapata

A lovasközpontok ahol majd az 5 napos foglalkozások, vagyis játékunk Túlélő Fokozata zajlik majd.

  1. Sopárkút Lovarda, Homoródfürdő
  2. Transilio Lovasudvar, Madéfalva
  3. Dobos Lovastanya, Csobotfalva
  4. Száguldó Egyesület, Újtusnád
  5. Zarándok Nyargaló Lovasközpont, Székelyderzs
  6. Lófő Lovasudvar, Kalonda tető-Korond
  7. Állatbarát Lovaskert, Gyergyószentmiklós
  8. Equi Transylvania, Kiskede

HARGITA MEGYE TANÁCSA

Kategória: Hírek, események | A közvetlen link.