Kezdődik az iskola

Fontosabb tudnivalók a tanévkezdéssel kapcsolatban.

A 2020-2021-es tanévet Gyergyóalfaluban a zöld forgatókönyv szerint kezdjük szeptember 14.-én, ami azt jelenti, hogy a tanulók rendesen jönnek iskolába bizonyos egészségügyi szabályok betartásával.

Az iskola felkészült a tanulók fogadására. A járványügyi helyzetre való tekintettel az idén nem lesz megtartva a szokásos tanévnyitó ünnepség. A rendkívüli tanévnyitót a tanítók, osztályfőnökök a tantermekben fogják megtartani. A kabinet rendszert felfüggesztettük, tehát minden osztálynak saját terme lesz. A termek úgy vannak ellátva, hogy minden tanuló egy padban ül. A mosdókat, illemhelyeket elláttuk megfelelő mennyiségű kézmosóval,fertőtlenítővel, papírtörlővel. Az iskolába belépni csak a tanulóknak szabad. Belépéskor a tanulóknak lázat mérünk, kezet fertőtlenítenek és maszkot kapnak. (az óvodások nem kell maszkot viseljenek) Az iskola rendelkezik kb. két hétre elegendő egészségügyi maszkkal, addig amíg a szülők beszerzik a tanulóknak a mosható,vasalható textil maszkokat.

Az óvodások szüleivel megbeszélést tartanak az óvónők szept. 14-én 1o órától az óvodákban. (Az óvodások szept. 15.-én kezdik a tanévet.)

A tanterem-beosztás és kezdés időpontja a következő:

• Előkészítő A o. , tanító: Török Ildikó Kinga, 16-os terem, 8 órakor, a tanulók az iskola udvaron gyülekezzenek
  • Előkészítő B o. , tanító:  Héja Zoltán, díszterem melletti terem, 8 órakor, a tanulók az iskola udvaron gyülekezzenek
  • I.A o. , tanító: Sólyom Hajnalka, Veres Iskola 2-es terem, 8 órakor
  • I.B o. ,  tanító: Simon-Beder Zita, Napközi épülete, 8 órakor
  • II.A o. ,  tanító: Gál Katalin, Veres Iskola 6-os terem, 8 órakor
  • II.B o. ,  tanító: Erdős Ágnes,Veres Iskola 5-ös terem, 8 órakor
  • III.A o. , tanító: Vargyas Hajnalka, Veres Iskola 3-as terem, 8 óra 5 perckor
  • III.B o., tanító: Baricz Rita, Veres Iskola 1-es terem, 8 óra 5 perckor
  • IV.A o., tanító: Farkas Ibolya-Rozália, Veres Iskola 9-es terem, 8 óra 10 perckor
  • IV.B o. , tanító: Szabó Attila, tornaterem, 8 óra 10 perckor
  • V.A o. , osztályfőnök: Miklós Krisztina, 1-es terem, 8 órakor
  • V.B o. , osztályfőnök: Oláh Enikő, 10-es terem, 8 órakor
  • VI.A o., osztályfőnök: Kis Laura, 3-as terem, 8 órakor
  • VI.B o., osztályfőnök: Fazakas Gizella, 2-es terem, 8 órakor
  • VII.A o., osztályfőnök: Bodor Julianna, 4-es terem, 8 óra 5 perckor
  • VII.B o., osztályfőnök: Sajgó Szabolcs, 18-as terem, 8 óra 5 perckor
  • VIII.A o., osztályfőnök: Jánosi András, 9-es terem, 8 óra 5 perckor
  • VIII.B o., osztályfőnök: Balázs Veronka, 19-es terem, 8 óra 5 perckor
  • IX. o., osztályfőnök: Barabás Erzsébet, 8-as terem, 8 óra 10 perckor
  • X.o., osztályfőnök: Jakab-Bálint Márton, 12-es terem, 8 óra 10 perckor
  • XI.o., osztályfőnök: Bencző Piroska, díszterem, 8 óra 10 perckor
  • XII.o., osztályfőnök: Kiss Arnold, 6-os terem, 8 óra 10 perckor

A borzonti és csomafalvi diákok szállítása az idén is az iskola busszal történik, egyszerre 10 diákot fog szállítani az alábbi program szerint:

• 7 órakor, Központ: Péter István, Gál Nóra, Laczkó Brigitta, Fejér Tamás, Gáll Rajmond, Laczkó Edmond, Baricz Nikoletta, Colcer Andrea, Gál Norbert, Laczkó Barbara.
  • 7óra 15 perckor, Templom,György-utca: Vizoli Alpár, Bicsak Dávid, Bicsak Károly,Györfi Mária Hortenzia, Gál Renáta, Benke Krisztián, Baricz Balázs, Madarász Rita, György Bernát, Madarász Réka,
  • 7óra 30 perckor, Halas, Darvas : Kiss István-Norbert, Madarász Andrea, Darvas Adél, Biró Tamás, Madarász Kitty, Nagy Dorka Hanna, Szekeres Eszter, Madarász Anita, Tamás Alexandra, Nagy Luca-Sára
  • 7 óra 45 perckor,Központ, Templom: Kari Tamara, Kari Balázs, Magyari István, Laczkó Áron, Márton Kinga, Ilyés Szilárd, Kozma Bálint, Baricz Tamás, Kis Eszter
  • 8 órakor, Csomafalva-Központ : Ambrus István-Oszkár, Csata László, Csata Miklós, Koszta Nikoletta, Szabó Gábor, Szakács Emilia, Csiki Renáta, Madarász Tamara, Benke Dóra, Csata Enikő