Mindennapi testnevelés, március 26.

A mai napon ügyesség fejlesztő gyakorlatokat kell elvégezned.

Játékos feladatok labdával egyénileg, párokban és kis csoportban (családdal).

Szükséges felszerelés:

A labda keményebb gumilabda, röplabda esetleg minikosárlabda is lehet, ezek a kisgyermekek számára is megfelelők. Labda hiányában használj egy gomolyát, vagy egy összetekert ruhadarabot.

Képzési feladat: labdával történő bánásmód, labdás ügyesség fejlesztése.  Minden gyermek kezébe adjunk labdát.

A feladatokat az alábbiak szerint csoportosíthatjuk és rövid idő után versenyre játszathatjuk: – egyéni feladatok helyben – például labdafeldobás, elkapás, elkapás pattanás után, labdagurítás, labdavezetés test körül álló, ülő, fekvő helyzetben; – egyéni feladatok mozgás közben – például labdagurítás, vezetés mindkét kézzel, lábbal, egyenes és szlalompályán, társ utánzása, követése; – társas feladatok helyben – például labdaátadások, elkapások, cselezések kézzel, lábbal; – társas feladatok: az egyik játékos áll, a másik mozog – labdaátadások; elkapások különböző távolságról, labdavezetés és átadás összekötése kézzel és lábbal végezve; – társas feladatok mozgásközben – kézzel és lábbal történő átadások, labdavezetések, célbadobások, rúgások és ezek kapcsolatai, különböző haladási móddal összekapcsolva; – csoportos feladatok – egy, esetleg két labdával a fenti feladatok, zavaró játékos is bekapcsolható.

Kedves gyerekek.

          Rengeteg kisvideót küldtetek nekem, de szólok, hogy ez nem kötelező.

A kisvideó készítése nekem , csak bizonyíték , arra, hogy elvégzitek a gyakarlatokat, de akinek nincs lehetősége felvenni, nem jelent gondot, viszont örömmel tölt el , mozogni látni titeketJ

Jó munkát Kívánok!

Kellemes szórakozást, sok sok mozgást!

Vera tanárnő

Kategória: Hírek, események | A közvetlen link.